O nás
Čajovna v centru Brna

Děláme čaj s láskou

Ať už jste se přišli setkat se starými či novými přáteli, nebo jen posedět a popřemýšlet nad šálkem čaje, jsme potěšeni, že jste si vybrali naši čajovnu Happy teahouse. V příjemném prostředí s dostatkem místnostní a míst k posezení se můžete vydat po nových a tajemných stezkách, které Vás dovedou k dosud nepoznaným chutím, nebo osvěží chutě staré a utvrdí Vás v tom, že je stále důvod se k nim vracet. Nápojů, dýmek a pohody nabízíme dle libosti.

Vybírat můžete z mnoha druhů čajů, které spojuje jejich kvalita, ale liší se od sebe svou chutí, vůní i přípravou. Tato rozmanitost, jak doufáme, Vám pomůže trefit se přímo do správné čajové nálady.

Stejně pestrá je i nabídka našich tabáků, které můžete vychutnávat v hustém kouři vodních dýmek. Vřele doporučujeme naše dýmkové speciality nebo akční vodní dýmky.

A jestli Vás honí mlsná, u nás žádný problém. Začít můžete již naší snídaní. Připravíme Vám slaná i sladká jídla. Pochutnat si můžete na kuskusu, pitě, sahlebu a jiných exotických specialitách. Vše v klidném prostředí ideálním pro relaxaci a načerpání sil.

Váš Happyteahouse

Připravujeme Vám pouze čaj jakostní, to znamená listový, jehož kvalita je dána čerstvostí a výběrem.

Důležité vysvětlivky k přípravě čajů v naší čajovně Happy teahouse Brno:

Zhong:

Nazývaný též čung - gaiwan pochází z Číny a je vhodný především k přípravě bílých, zelených a polozelených čajů, které mívají větší lístky a nevadí jim delší louhování v chladnější vodě. Pro drobnolisté černé čaje příliš vhodný není a kvůli složitější manipulaci a křehčímu materiálu ho nedoporučujeme. Vícenálevový čaj, podávaný s termoskou horké vody.

Konvička:

Čaj je připravený do konvičky o objemu cca 0,3l do 0,5l. Z lístků některých čajů lze připravit více nálevů (počty nálevů najdete u jednotlivých čajů). Upozorněte obsluhu a ona Vám přinese konvičku s dalším nálevem.

Kvetoucí čaj:

Čaj vícenálevový, připravovaný ve skleněných konvičkách. Čaj si připravujete sami a přímo před Vašima očima vykvete nádherný barevný květ.

Maté:

Podáváme v tradičních kalabasách (nádoba z tykve) a bombillu (brčko se sítkem, většinou kovové). Podávané s termoskou horké vody.

Naší filozofií je, aby si u nás každý našel to své. 

Pijeme čaj, abychom zapomněli na rámus tohoto světa. Čínské přísloví